Jak na opravu notebooku

Hledejte to nejvýhodnější

Vždy je nejlepší vyhledat někoho, kdo notebookům skutečně rozumí a ví jak na jejich opravu. Mnoho společností dnes však notebooky opravuje tak, že jen nahrazují větší bloky, ve kterých naleznou problém, díky čemuž se oprava zákazníkovi značně prodraží.

Vždy je tedy dobré nalézt takovou společnost, která je schopna přesně vyhledat poškozenou součástku a tu se následně pokusí opravit, popřípadě zcela vyměnit. Zákazník tak za celou opravdu zaplatí zlomek částky, kterou by jinak musel vynaložit jinde.

Politý notebook tekutinou

Pokud došlo k polití seshora přes klávesnici, otočte notebook klávesnicí dolů a nechte vytéct tekutinu. Notebook poté nespouštějte a vezměte jej do servisního centra na vyčištění (baterii nechte odpojenou). Dodržením tohoto postupu maximalizujete šanci na záchranu notebooku.

Co je repase

Repase je rozebrání nějakého zařízení, stroje a podobně, jeho prohlídka a renovace a opětovné sestavení do provozuschopného stavu. Repase se mnohdy provádí například v rámci ukončení zkušebního provozu anebo u zařízení, které fyzicky nebo morálně dožívá (často ji lze ztotožnit s generální opravou či rekonstrukcí).

Znát cenu předem

Důležité je také vědět předem, na kolik vás oprava celého notebooku vyjde. Servis notebooku totiž není vždy to nejlevnější záležitostí a tak je dobré, když vám servisní středisko předem řekne, kde je problém a vyčíslí vám cenu za opravu.

Šetřete tedy své peníze a svůj čas a nechte opravit svůj notebook profesionálně, rychle a odborně!