Zdravotní benefity himalájské soli 

Stále více lidí se snaží objevovat různé cesty, jak podpořit své zdraví. Velké popularity se těší například používání himalájské soli. Tato sůl vznikla před dávnými lety a na rozdíl od běžné soli je obohacena o více než 80 důležitých minerálů, které naše tělo potřebuje ke správnému fungování. Mnoho běžných lidí i profesionálních kuchařů už ani jinou sůl než himalájskou nepoužívá. Tím ovšem přínosy této soli nekončí, ve své surové formě má další úžasnou funkci.

Sůl je určena samostatně k ozdravným čistícím a detoxikačním koupelím, nebo jako základ pro výrobu bylinkových koupelí. Dále ji můžeme využít k výrobě peelingu či solného mýdla.

Díky pestrému složení přispívá himalájská sůl k regulaci tlaku v cévách, zamezuje překyselení a udržuje v rovnováze pH, detoxikuje organismus od škodlivých látek, dodává tělu potřebné minerály, prospívá pokožce i vnitřním orgánům.

Zlepšete ovzduší s himalájskou solí

Víte, proč je v přírodě, na horách a u moře tak příjemný vzduch? Protože je zde mnoho čerstvého vzduchu se záporně nabitými ionty. Takový vzduch se skvěle dýchá a cítíte se s ním plní energie. Vzduch si ovšem nedokáže udržet svůj záporný náboj vždy, kolem nás je mnoho faktorů, které způsobují, že vzduch dostane kladný náboj, od znečištění až po elektřinu vydávající elektromagnetické pole a mnoho záření všeho druhu.

Vzduch s kladným nábojem je škodlivý, hůře se dýchá, často způsobuje bolesti hlavy a třeba i nespavost. Nevhodný je i pro astmatiky. Bylo zjištěno, že himalájská sůl dokáže vzduch ionizovat tak, aby měl opět záporný náboj. Čím větší množství soli je v interiéru, tím více vzduchu ionizuje. Vy si můžete pořídit krásné solné lampy i mnoho dalších dekorací, které jsou krásné na pohled a zároveň se vám postarají o lepší klima v interiéru.

Solné svícny jsou velmi levné, stejně tak jako další produkty z himalájské soli, ale jejich přínos je k nezaplacení. Skvělá je návštěva solné jeskyně, kde jsou za pomoci velkého množství himalájské soli stejné podmínky jako u moře nebo na horách.

Himalájská sůl v sobě kombinuje krásné odstíny barev a obzvláště solné lampy přírodní vám v interiéru vykouzlí i příjemnou atmosféru a tlumené světlo, které si užijete pro odpočinek po náročném dni.