Venkovní oslavu narozenin nebo svatby dobře naplánujte

V rodinách, zejména těch velkých, jsou každou chvilku v kalendáři nějaké narozeniny, svátky, výročí, křtiny, svatby a další příležitosti ke slavení. 

Pak také často řešíme, jak efektivně uspořádat akci třeba i pro větší počet hostů, včetně menších dětí, pro které někdy podobná posezení mohou být pěkně nudná. Když se ale rozhodneme přesunout vše ven na zahradu, je situace o něco jednodušší. 

Ušetříme si úklid domu, všichni budou na čerstvém vzduchu a drobotina si bude moci volně běhat bez rizika, že něco zničí nebo rozbije. 

Na druhou stranu je pak třeba zajistit, aby si na nás nepřišlo počasí a jiné vnější vlivy a abychom byli flexibilní pro případ neočekávaných změn či událostí. 

Čtěte níže, co a jak zařídit pro jednotlivé druhy oslav.

Oslava mimo léto

Možná vás napadne, že by mohlo být příjemné využít zahradu pro účely větších setkání i mimo ta nejteplejší období roku. 

Může být sice chladněji, avšak to se dá vyřešit další vrstvou oblečení, táborákem anebo dobrým čajem či svařákem. 

Kromě toho je osvěžující, že není potřeba se neustále chránit před prudkým sluncem a kontrolovat jídlo a pití, aby se nic nezkazilo, protože při trochu nižších teplotách můžete s klidem některé pochutiny nechat na stole i pár hodin, než se spotřebují. 

Večerní atmosféru můžete doplnit ubrusypotahy svíčkami, lampiony nebo lucernami, vzhledem k tomu, že se stmívá o něco dříve. Avšak je třeba v každém případě vymyslet, kam se schovat před větrem, deštěm, a to případně i se stolem a celým posezením. 

Dětská party

Většina z nás si automaticky hned uvědomí, že venku je zkrátka s dětmi lepší pořízení, kromě toho volný pohyb na větším prostoru zkrátka milují. Proto, když je to jen trochu možné, je více než vhodné směrovat oslavu pro děti ven na vzduch. 

Zde se dá vymyslet spoustu nenákladné, a přitom efektivní zábavy. Bazénky a brouzdaliště či vodní pistole, hry s míčem, pískoviště, stůl s výtvarnými potřebami, skákací hrad anebo pohádkový koutek s projektorem či mini herna pod přístřeškem pro případ nevlídného počasí. 

I zde tedy platí, že je potřeba mít místo, kam se děti budou moci schovat, či kam půjde zaparkovat kočárek se spícími miminky, která dorazí se svými staršími sourozenci.

Jak na zastřešení

Kromě výše uvedených situací je samozřejmě potřeba hosty chránit i před letními nástrahami – horkem, sluncem, částečně i před hmyzem nebo naopak před prudkými lijáky a bouřemi z tepla. Variant řešení existuje celá řada, avšak vyniká mezi nimi jednoznačně zahradní party stan jičín. Je přenosný, lehký, snadno rozložitelný a vydrží po mnohá léta, i když zažije určité drsnější podmínky. 

Počáteční investice může být sice vyšší než u jiných, poněkud fórovějších řešení, avšak využijete ho v mnoha situacích. 

Mimo zmíněné oslavy jde o posezení na zahradě, dobrodružné přespávačky, filmové večery takřka pod širým nebem, ale také například výstavy, veletrhy a jiné akce, pokud podnikáte v některé z oblastí, kde je tradiční tento způsob obchodování anebo jste třeba hobby prodejce. 

Party stany jičín skvěle vypadají, můžete si je přizpůsobit velikostí i designem, a budou hvězdou všech vašich společenských událostí.

Nákup a rady

Zcela ideální situací je, pokud stany jičín vidíte před nákupem naživo přímo v akci anebo alespoň v obchodě. Pokud to není možné, neváhejte si projít internetová fóra a jednotlivé obchody, abyste nakupovali se skutečnou předchozí rozvahou. 

Každý dobrý prodejce by přitom měl být schopen odpovědět na vaše dotazy i na dálku a poradit vám, který produkt přesně zvolit pro vaše potřeby a situaci. V každém případě věřte, že party stan využijete v mnohem širší paletě situací, než byste čekali – stačí být vynalézavými a kreativními.