Jak bojovat proti suché pleti

Pozor na vodu

Hydratace je důležitá, ale musí probíhat zevnitř. Fakt, že suché pokožce schází vlhkost, by vás v žádném případě neměla motivovat k častějšímu koupání nebo mytí rukou. Kontakt s vodou naopak omezte, protože pleti příliš nesvědčí. Řeč je především o horké lázni ve vaně, kterou si s oblibou dopřáváme bezprostředně po návratu domů z mrazivého počasí. Chcete-li pro svou pokožku to nejlepší, vyměňte koupele za krátké sprchování.

Kosmetiku vybírejte s rozvahou

Patláte na kůži všechno s přívlastkem „hydratační“? Kvalitní krém na suchou pokožku si určitě pořiďte a používejte ho pravidelně – přesto buďte ostražitá a vždy si bedlivě prostudujte seznam ingrediencí, ze kterých se daný přípravek skládá. Raději používejte jen několik vybraných produktů bez obsahu konzervačních látek, parfemací a alkoholu. 

Na suchou kůži jsou nejvhodnější produkty obsahující více tuku než vody. Vitamíny a další účinné látky v nich dodají pokožce potřebnou vzpruhu, a pomáhají tak minimalizovat pocit sucha. Přídavné látky jako kyselina mléčná, glycerin či urea udržují v kůži vlhkost. Urea neboli močovina je navíc přirozenou součástí kůže.

Řiďte se následujícími doporučeními:

  1. Používejte rehydratační tělovou kosmetiku, např. s obsahem látky urea.
  2. Kupujte přípravky pro denní péči o pleť a noční výživné krémy.
  3. Vlhkou kůži osušte jemným třením.
  4. Používejte šetrné kosmetické produkty a vyhýbejte se mýdlu.

Vylepšete jídelníček

Jednou z příčin nadměrného vysoušení pokožky může být nevhodná skladba jídelníčku. Pokud se vaše každodenní menu skládá z potravin chudých na nezbytné vitamíny a živiny, je nejvyšší čas udělat radikální řez. Začněte pravidelně konzumovat zdravou stravu bohatou na vitamin E, beta-karoten, zdravé tuky, selen, zinek, jód a další nezbytné prvky. Budete se cítit mnohem lépe a změna prospěje i vaší pleti.