Bezpečnostní doplňky na motorku

Můžete být, jakkoliv zkušení jezdci, ale vždycky musíte mít na paměti fakt, že je motorka jedním z těch nejopojnějších, ale zároveň i nejnebezpečnějších dopravních prostředků. Ať už se věnujete spíše silniční jízdě, nebo milujete blbnutí v drsném terénu, tak byste měli myslet na vaše bezpečí.

U adekvátní ochrany jako je helma, páteřák a další podobné věci, můžete ale zvýšit svoji bezpečnost i tím, že vybavíte motorku různými doplňky. Ty byste možná na motorku dali tak i tak, ale nemusíte si uvědomit, jak velký přesah mají do bezpečnosti.

Kryty páček jsou více, než jen designový prvek

Kryty páček jsou standardním vybavením především u terénních motorek. Pokud milujete enduro, trial a další podobné kategorie, měly by být kryty páček automatickou výbavou. Hlavní myšlenka pochopitelně spočívá v tom, aby byly páčky ochráněny před devastací v případě havárie či pádu. Není to ale jediný dopad. Kvalitní kryty páček mohou zabránit i nepříjemnému zranění v moment, kdy letíte „přes řídítka“ nebo v případě, kdy odražené kameny mohou nepříjemně zasáhnout klouby ruky.

Speciální pádové protektory

Pádové protektory jsou další komponentou, která může pomoci v případě, kdy dojde ke krajním situacím. Jednou z těch funkcí, na které jsou určeny, je pochopitelně ochránění citlivých míst motorky před zničením. Protektory většinou nemusí pád přežít, ale pod nimi zůstává motorka netknutá. Mimo toho je ale potřeba zmínit, že mnohé pádové protektory mohou dokonce i pomoci jezdcům v krajní situaci. Mohou například zabránit tomu, aby se jezdec popálil o některé z ostrých nebo žhavých částí motorky.